Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Encyklika JP II

Potrzeba nam zgłębiać dokumenty papieskie Jana Pawła II Encyklika Dives in Misericordia rozjaśnia nam największy przymiot BOGA OJCA MIŁOSIERNEGO. Jest dopełnieniem objawienia świętej siostrze Faustynie. Dokument ten wynika z osobistego doświadczenia życia Wielkiego Papieża ,życia które przypadło na istnienie dwu anty miłosiernych systemów faszyzmu i komunizmu.Papież o Bożym Miłosierdziu pisze że :
 "W swoim właściwym i pełnym kształcie objawia się jako dowartościowanie, jako podnoszenie w górę, jako wydobywanie dobra spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i w człowieku". "W takim znaczeniu - podkreśla Papież - miłosierdzie stanowi podstawową treść orędzia mesjańskiego Chrystusa oraz siłę konstytutywną Jego posłannictwa". Przypomina też, że szczytem objawienia się Bożego Miłosierdzia jest misterium paschalne Chrystusa. "Krzyż stanowi najgłębsze pochylenie się Boga nad człowiekiem, nad tym, co człowiek - zwłaszcza
w chwilach trudnych i bolesnych - nazywa swoim losem". Papież naucza, że gotowość Boga w przyjmowaniu marnotrawnych synów jest niewyczerpana, a ograniczyć może ją tylko upór człowieka i brak pokuty."
 Miłosierdzie nie oznacza pobłażliwości na grzech ,krzywdy trzeba zadośćuczynić.Ze złem trzeba skończyć.

Echa tego dokumentu brzmią w nauczaniu Papieża Franciszka który nikogo nie przekreśla ,afirmuje dobro i tylko
w tej drodze widzi naprawę świata i sami widzimy dobre efekty jego posługi.

 

POBIERZ>> Jan Paweł II encyklika - Dives in Misericordia - O Bożym Miłosierdziu