Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Adoracja

...SZMER ŁAGODNEGO

POWIEWU...(1KR 19, 12-13)

 

ADORACJA2

 

 

W nim przychodzi Bóg

Pragniemy propagować adorację najświętszego sakramentu w ciszy.

Poniżej parę myśli z konferencji Ks. prof. Józefa Augustyna sj

W ostatnim czasie doceniamy jak wielką wartość ma ADORACJA NAJŚWIĘTRZEGO SAKRAMENTU W CISZY
Pragniemy tą formę uwielbienia Boga propagować.Dlaczego ? poniżej parę mysli.

1. Po co adoracja w ciszy ?

Po to aby się uspokoić. Jest w nas dużo niepokoju ,lęku, złych emocji. Po to żeby się wyzbyć poczucia bycia skrzywdzonym oraz poczucia winy.

2. Dla kogo jest ta adoracja?

Dla ludzi bardzo zapracowanych ,nie mających czasu. Dzięki tej adoracji można odnaleźć czas, uporządkować życie. Można zobaczyć ilu niepotrzebnym, zbytecznym czynnościom się oddajemy.

3. Czym jest adoracja ?

Jest czuwaniem nad własnym sercem, myślą żeby nie zarazić się chciwością ,zmysłowością, pychą. Na adoracji możemy się wyleczyć z w/w wad. Adoracja jest długa drogą, jak wyjście w góry.. perspektywa drogi, zmęczenie ale na końcu ..uspokojenie, satysfakcja, radość.

4. Jakie przeszkody możemy spotkać na adoracji ?

Niecierpliwość ,lęk , gniew/co ja tu robię? ..mogę tyle rzeczy zrobić w tym czasie/ JA adoruję;on nie adoruje .

5. Jak adorować w ciszy ?

Niema ustalonej reguły. To jest jak z wyjściem do przyjaciela;nie reżyserujesz o czym będziecie rozmawiać. Musimy stawać się kreatywni w sposobie adorowania. Jednym razem może być to różaniec. Innym Pismo Święte, Psalmy. Opowiadać Jezusowi /jak uczniowie w drodze do Emaus/o. Swojej rodzinie ,pracy, radościach smutkach. Nie warto silić się na sztuczne słowa, patetyczne ,nieprawdziwe.

6. Owoc adoracji

Owocem adoracji będzie stawanie się podobnym do Jezusa .Otwieranie się na drugiego człowieka. Otwieranie na miłość. Obdarowywanie sobą  rodzinę, parafię .